Úspěchy na přespolním běhu

Začátkem října se tradičně v areálu u Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo okresní kolo přespolního běhu. Z naší školy se závodu ve všech kategoriích 2. stupně ZŠ zúčastnili nejrychlejší žáci a žákyně ze školního kola, a všichni obstáli.

Mladší žákyně si doběhly pro 9. místo. Starší žákyně byly o jedno místo lepší, než své mladší kolegyně.

Chlapci si vedli ještě lépe, mladší obsadili 4. místo, starší v konečném součtu umístění dokonce 2. místo a zajistili si postup do krajského kola. To se uskutečnilo hned další týden na stejném místě. Zde v konkurenci 8 škol ve své kategorii obsadili důstojné 6. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Jednotlivá družstva okresní kolo:

• Dívky 6. a 7. ročník – 9. místo (15 škol, 88 závodnic)
    Janoušková Tereza, Valová Anděla, Velebová Monika, Tomková Petra, Borská Helena, Veselá Aneta
  • Dívky 8. a 9. ročník – 8. místo (14 škol, 79 závodnic)
    Kolomazníčková Bára, Tunkrová Eliška, Šrámková Lucie, Prchalová Agáta, Smutná Klára, Hrdličková Marie
  • Chlapci 6. a 7. ročník – 4. místo (16 škol, 86 závodníků)
    Ulman Vojtěch (9. místo v jednotlivcích), Jašek Jakub (14.), Holík Matěj, Suchý Matěj, Jelínek Michal, Ošmera Adam
  • Chlapci 8. a 9. ročník – 2. místo (17 škol, 96 závodníků)
    Hotárek Tobiáš (12.), Bochkor Davyd (13.), Kvasnica Jan (15.), Vrzal Jan, Zadělák Jakub, Servus Martin

Krajské kolo:

• Chlapci 8. a 9. ročník – 6. místo (8 škol, 44 závodníků)
    Kvasnica Jan (14.), Vrzal Jan, Bochkor Davyd, Zadělák Jakub, Servus Martin, Bureš Tomáš