Svatováclavský pochod

V sobotu 28. září 2024 proběhl již 15. ročník tradičního turistického pochodu pro veřejnost pořádaný naší školou ve spolupráci s LT Prosatín a ČSO.

Na kratší 6 km trase si účastníci mohli vyzkoušet střelbu z luku a vzduchové pistole, překážková dráha – přenášení míčku na lžičce, sumo běh a skládání vlaštovek prověřily jejich pohybovou zdatnost i jemnou motoriku. Ornitolog Ivo Hertl zájemce seznámil s místní avifaunou. Děti bavilo i „lanové centrum“ u myslivecké chaty. Na závěr v přírodní učebně si mohli všichni přítomní s využitím svého výtvarného umu vyrobit odznak – „placku“ s tématikou pochodu a opéct špekáčky.

Našla se i hrstka odvážných, kteří absolvovali 14 km trasu v poměrně náročném terénu.

Sluníčko se usmívalo na všech 69 přítomných a kromě zajímavých zážitků si odnášeli i originální diplom.

Za všechny pořadatele
Mgr. Pavel Holánek