Stmelovací a poznávací výlet

Začátek školního roku je spojen s různými stmelovacími aktivitami pro třídní kolektivy. V září 2024 třeťáci navštívili lesní hrad Roštejn na skalnatém vrchu u vesničky Doupě. Edukační program byl doplněn prohlídkou hradního ochozu. Malí badatelé si v něm prolezli obřím mraveništěm, nahlédli do nočního lesa a pozorovali jeho obyvatele. Děti se dobře pobavily u objevujících se stop zvířat na podlaze a za okamžik mohly poznávat majitele stop v pohybu na stěně. Pohybující se stín lišky dovedl děti k noře. Po jejím prolezení se malí průzkumníci dostali do lesní dílny s mnoha aktivitami.  Např. skládání hub, poznávání obyvatel stromu od kořenů až do koruny, hmatovou krabicí na poznávání přírodnin a mnoho dalších. Všechny děti nadšeně využily možnost vlézt si na opravdový myslivecký posed. Poslání výletu bylo splněno. Děti se společně pobavily u objevování tajů přírody a pomáháním si při řešení úkolů.

Mgr. Eva Mičánková za třídní učitelky třetích tříd

082083084