Výjezd do Anglie

Od 31. 5. do 7. 6. se uskutečnil poznávací výjezd žáků 9. ročníku do Anglie. Žáci byli ubytováni v anglických rodinách, kde mohli prakticky uplatnit své znalosti anglického jazyka, porovnat, jak se bydlí v Anglii a Česku, a též ochutnat některá anglická jídla.

Během denního programu navštívili Londýn, přímořský Brighton, impozantní ruiny hradu Corfe Castle, prošli se po nádherném pobřeží u Durdle Door, zhlédli krásné anglické zahrady, viděli polodivoké koně a poníky v New Forest, navštívili Salisbury se zajímavou gotickou katedrálou a mnoho dalšího.

Zde přinášíme několik jejich postřehů:

„Vždycky po turistice a památkách jsme měli rozchod, což bylo fajn.“
O. Drlíček

„Zjistil jsem, že Angličané mají hodně malé pokoje, postele a celkově celý dům.“
J. Pařil

„Taky mě zarazilo, že se do čaje lije mléko a taky že večeře je hlavní jídlo dne.“
Š. Mátl

„Je zde spousta různých národností a ras, spousta listnatých stromů a málo jehličnatých, jí se a pije víc nezdravých věcí, vyšlo krásné počasí.“
L. Cross

„Bavilo mě rodiny učit češtinu a poslouchat s nimi české písničky.“
B. Smejkalová

„Nejvíce peněz jsme nechali na molu v Brightonu.“
T. Prchalová

„Zjistili jsme, že životní styl lidí žijících kolem Londýna je odlišný od stylu obyvatelů jižní Anglie. Jediná negativní věc na tomto zájezdu byla cesta, která byla opravdu dlouhá.“
J. Pelánová

„Ze mě spadly veškeré obavy z toho, že se nedomluvím, bylo to úplně super, mluvili na nás pomalu a srozumitelně.“
T. Beránková

Moc pěknou vzpomínkou na tento týden je i video, které natočila děvčata z 9. C. S jejich svolením tedy kromě fotografií zveřejňujeme i toto jejich video.

Mgr. Pavla Švihálková, vedoucí zájezdu

mp4Video16.24 MB