Vítězství v celorepublikové soutěži

Digitální technologie jsou dnes součástí našich běžných životů. Jejich nadměrné používání může mít za následek digitální závislost. Je velmi důležité umět je v pravý čas odložit a dokázat se plně soustředit i na jiné činnosti. Tomu se říká digitální detox neboli digitální pauza.

Slohová práce našeho žáka Jana Nehybky, s tématem Digitálního detoxu, byla vybrána jako vítězné dílo – 1. místo v kategorii Literární díla 1. stupně základní školy 21. ročníku celorepublikové soutěže Ministerstva vnitra Svět očima dětí.

Hlavním cílem soutěže je zvýšit obecné povědomí žáků v oblasti primární prevence rizikového chování prostřednictvím tvůrčí činnosti.

V letošním roce bylo zasláno 964 děl a zapojilo se 285 subjektů (mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy i dětské domovy). Záštitu nad letošním ročníkem převzal ministr vnitra Vít Rakušan.

Slavnostní vyhlášení výsledků a osobní předání cen všem vítězům se uskutečnilo v sobotu 7. září 2024 v Praze v rámci Dětského dne Ministerstva vnitra.

Vítězi srdečně gratulujeme!

Mgr. Eva Hudcová