Okrskové kolo recitační soutěže

Ve středu 15. května 2024 se v naší škole konalo okrskové kolo soutěže v recitaci. Účastníci soutěžili ve dvou kategoriích. Přijeli k nám žáci z Velkého Meziříčí a Křižanova. Soutěže se samozřejmě zúčastnili i žáci ZŠ Velká Bíteš.

Porota měla těžké rozhodování, soutěžících bylo více na dvě desítky. Předneseny byly básně českých klasiků (Jaroslav Seifert, Jiří Wolker, Karel Havlíček Borovský a další), ale i modernější poezie z pera Jiřího Žáčka, Jiřího Suchého, Václava Hraběte a dalších. Opomenuti nebyli ani zahraniční autoři. Zastoupeny byly také texty prozaické. Výkony recitátorů byly úžasné. Výherci obdrželi dárkové poukazy na knihy. Z naší školy se nejlépe umístila v I. kategorii Klára Smutná ze 7.C na 3. místě a ve II. kategorii Alžběta Karmazínová z 9.D.

Mgr. Marcela Žáková
jménem vyučujících českého jazyka