Mohelno

V pátek 10. května navštívili žáci sedmého ročníku Národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step. Počasí nám přálo, takže podmínky pro pobyt a pozorování v přírodě byly ideální. Žáci se seznámili s jedinečným prostředím Mohelenské hadcové stepi, prošli si asi 4 km dlouhou naučnou stezku, mohli vidět místní zajímavosti, zkoušeli si sami pomocí klíčů a atlasů určit druhy rostlin a živočichů, které cestou potkali. Někteří s nadšením odchytávali i různé druhy hmyzu a podařilo se nám vidět a vyfotit i vzácné a chráněné ještěrky zelené a dalekohledem jsme pozorovali sysla obecného.  V průběhu vycházky si žáci ve skupinách vyplnili podle naučných tabulí a výkladu svých učitelů pracovní listy. Všechny skupiny listy zvládly výborně vyplnit. Exkurze se nám vydařila a dětem se výuka v terénu líbila.

Za vyučující přírodopisu Ing. Renáta Pelánková.

A jak hodnotí návštěvu Mohelna sami žáci?

„Šli jsme po značené stezce údolím řeky Jihlavy, cestou jsme pozorovali sysly, motýly, ještěrky a poznávali stromy. Vše jsme vyfotografovali a později z toho uděláme prezentaci. Procházka byla moc hezká, údolí řeky bylo nejhezčí.“

Nikola Loupová

„Celkově byl výlet skvělý, bavilo mě pozorovat sysly, líbilo se mi,jak jsme mluvili se skupinou Maďarských turistů anglicky a ta krásná příroda.“

Štěpán Škoda