Exkurze do elektráren

5. dubna 2017

Letos se fyzikální exkurze do elektráren zúčastnilo 40 žáků z devátých ročníků společně se svými třídními učiteli. Proto jsem se jich v následující hodině zeptala, jak se jim tam líbilo a zde jsou některé názory žáků:

J. Vokřálová: Exkurze se mi líbila. Dozvěděli jsme se spoustu věcí. Místa, kam jsme se podívali byla zajímavá. I paní průvodkyně se nás snažila pobavit.

M. Čermáková: Dozvěděla jsem se nové informace a podívala, jak to všechno v elektrárně funguje.

J. Ráboň: Na exkurzi se mi líbilo. Ale zdálo se mi, že v Dalešicích paní průvodkyni její práce baví víc než průvodkyni v Informačním centru v Dukovanech.

Lukáš Fousek: Nejlepší to bylo v Dalešicích. Líbila se mi velká přehrada. V Dukovanech to bylo víc poučné. Zábavný byl i film Blackout.

Tomáš Svoboda: Viděli jsme Dalešickou přehradu, kde měli na ukázku již vyřazenou turbínu. Poté jsme přejeli do Dukovan, kde nás bohužel nemohli vzít do provozu, ale i tak exkurze byla pěkná.

Mgr. Marie Vlčková