Projekt Volba povolání

Dne 14. 3. 2017 žáci 8. ročníku zahájili rozsáhlý projekt Volba povolání návštěvou na Úřadu práce Žďár nad Sázavou. Zajímavou a podnětnou besedou se tři skupiny žáků seznámily s postupem, jak zvolit své další studium.

Ve středu 29. 3. 2017 se osmáci rozdělili dle zájmů do čtyř skupin a navštívili několik pracovišť ve Velké Bíteši, například Lékárnu U Tří sloupů, G-TEAM, BDS, Strojírnu Slavíček, MŠ U Stadionu a další.

Po návratu z exkurzí žáci společně vypracovali prezentace představující navštívená místa. V odpoledních hodinách pak s prezentacemi seznámili své spolužáky.

Součástí projektu byl i pracovní list na téma Čím budu, v němž se žáci zamýšleli nad svými možnostmi a schopnostmi v konfrontaci s požadavky na daná povolání.

Mgr. Zdeňka Simonová, Mgr. Pavla Švihálková, Mgr. Marie Vlčková